Kolostrum

Jmenuji se radan Gocal,  jsem lékař, 20 let pracuji jako internista, byl jsem primářem interního oddělení nemocnice v Bílovci, 5 let jsem byl ředitelem nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně, kdy jsem stál u zrodu Komplexního onkologického centra v Novém Jičíně a několik let se podílel na jeho intenzivním rozvoji.

V současné době se dále věnuji pacientům s nejrůznějšími zdravotními problémy jako internista, ale zároveň vedu Kliniku sportovní medicíny v Ostravě, kde provádíme testování amatérských i vrcholových sportovců,ale jak u sportovců, tak u lidí, kteří trpí různými potížemi se snažím připravovat komplexní program v tom smyslu, abychom nemuseli jen léčit nemoci,ale raději se snažím posílit organismus každého člověka, aby nemocem předcházel nebo se s nimi uměl vypořádat sám.

Kombinace moderní medicíny a medicíny celostní  dle mého názoru  dává lékařům ideální možnost starat se o zdravé lidi i nemocné, dává možnost využít jak moderní léčby, tak i léčby staletími prověřené..tedy léčby přírodními produkty.

Samozřejmě, že péče o dobré zdraví neznamená jen tabletky, operaci nebo potravinové doplňky, ale samozřejmě i zdravý životní styl, správné stravování, dostatek pohybu.

V současném světě se bohužel lidé dostali do situace, kdy jsou vystavení řadě faktorů, na které tělo není zvyklé, není přizpůsobené především tisícům chemických látek z potravin včetně pesticidů,herbicidů,antibiotik, atd, není přizpůsobené enormnímu stresu,elektromagnetickému smogu a v neposlední řadě ani řadě bakterií,virů a plísní, které díky přemíře užívání antibiotik mutují a stávají se velmi nebezpečnými pro zdraví i život.

Zastávám jednoznačně názor, že je lepší být na světě dlouho a těšit se z pevného zdraví než čekat na nějakou zákeřnou nemoc, kdy nás nějaký zázračný lék uzdraví.

Toho je možno dosáhnout, samozřejmě, že na světě neexistuje ani zázračná bylina,ani zázračný lék, ale existuje řada důležitých kroků, které každý člověk může učinit,aby si zdraví udržel. Na našich stránkách se budeme snažit  tyto obecné i konkrétní rady poskytovat,aby každý člověk měl vodítko k tomu, jak si zdraví udržet.

Dnes se chci věnovat jednomu z našich produktů, který je považován za jeden z nejúžasnějších přírodních výtvorů pro posílení imunitního systému-tedy obranyschopnosti obecně/ znamená to veškerou obranu našeho těla proti nemocen, jak infekčním,tak rakovině a autoimunitním a alergiím.Zdravý a silný imunitní systém znamená minimální riziko získání závažné choroby, naopak posílený imunitní systém může každého člověka z jakékoliv choroby vyléčit.Náš vlastní imunitní systém je ten nejlepší lékař.

K tomu,aby náš imunitní systém byl zdravý ,silný a chránil nás,  potřebuje denní péči, která začíná dostatečným pohybem, správným složením stravy, snahou o psychickou pohodu,ale také správě fungující trávící trakt je základem dobré imunity.80% imunitního systému je oprávě v oblasti trávícího traktu a v současné době je u většiny lidí žijících v ČR jeho stav žalostný.V dalších článcích se mu budu velmi pečlivě věnovat a v průběhu dalších měsíců se budu snažit vysvětlit proč a jak se o něj starat.

Dalším důležitým krokem je pravidelná detoxikace jater,ledvin a lymfatického systému, odkyselování organismu a nakonec se chci zmínit o některých přírodních látkách,které umí úžasným způsobem zlepšit činnost imunitního systému každého člověka.

První látka, o které dnes budu psát se nazývá Kolostrum, česky mlezivo.Záměrně jsem nepsal, že tato látka umí zvýšit  činnost imunitního systému, protože kolostrum, jak budu psát dále umí funkce regulovat. Tedy u infekcí, rakoviny umí výrazně posílit funkce imunitního systému a tím výrazně zvýšit možnost uzdravení , naopak nemocí autoimunitních/ např. revmatoidní artritida, Lupus erytemtodes, některé nemoci štítné žlázy atd/  alergií umí především díky PRP/ na prolin bohatý peptid/ přemrštěné reakce snížit.

Tato regulační funkce vychází z podstaty kolostra, je to vlastně první produkt mléčné žlázy každé samice po porodu mláděte, tedy kolostrum zajišťuje přenos imunitního systému z matky na zcela bezbranného novorozence, ať už se jedná o mládě nebo dítě.

Kolostrum neboli mlezivo je produkováno mléčnou žlázou jen přibližně 48 hodin,ale jen prvních 24 hodin obsahuje maximální koncentraci několika desítek látek, které znamenají pro dítě nebo mládě dar života, jen všechny tyto látky dohromady přenášejí dokonale imunitní systém matky a díky nim se novorozenec nebo mládě dokonale brání všem vlivům, které mohou vést k nemocem nebo smrti, jako jsou bakterie, viry, plísně,další mikrobi atd.

Jinak řečeno, pokud dítě nebo mládě kolostrum nedostane od matky po porodu , je velmi pravděpodobné, že nejbližší dny ,týdny nebo měsíce nepřežije nebo bude v průběhu života velmi oslabené a často nemocné. Tento fakt a znalosti o této úžasné přírodní látce však můžeme využít i v době, kdy uplynulo již mnoho let nebo i desítek let od porodu, protože kravské kolostrum je velmi podobné kolostru lidskému,ale asi 100 x účinnější a kozí kolostrum má úžasné vlastnosti v obraně proti alergiím a rakovině, o zdraví koz není třeba moc psát, patří k nejzdravějším zvířatům a téměř se u nich nevyskytují nádorová onemocnění-rakovina, přesněji řečeno u koz,které se pasou na pastvinách a mají přístup i k  lesním porostům se rakovina nikdy neprokázala.

Co vlastně kolostrum obsahuje ?  Imunoglobuliny IgG,IgA,IgM, jednoduše řečeno protilátky, dále  signální molekuly-různé faktory s různými imunitními funkcemi/ PRP,laktoferin, interferony, interleukiny,růstové faktory, především IGF1,vytokány a lymfokiny, lysozym,alfa 1 antitrypsin, TNF alfa, a další, které zprostředkovávají komunikaci mezi jednotlivými částmi imunitního systému, dále obsahuje růstové a imunoregulační faktory,o všech těchto nejdůležitějších látkách budu hovořit v dalším textu. Nicméně  přibližně těchto  40 základních látek činí z tohoto přírodního produktu jeden z nejúčinnějších posilovačů  obranyschschopnosti organismu, tedy lidského organismu, jinými slovy je to látka, která umí výrazně ovlivnit činnost imunitního systému na všech úrovních, tedy jak v boji proti patogenům jako jsou viry, bakterie,plísně, ale také proti nádorům i autoimunitním nemocem a také výrazně snížit alergie.

Nyní bych chtěl krátce pohovořit o několika  látkách, které jsou základem této  zázračné přírodní látky.

Imunoglobuliny:  jsou to protilátky proti různým patogenům včetně nádorových buněk, se kterými se kráva nebo koza setkala kdykoliv v životě. Slouží k základnímu označení struktury, která je praorganismus cizí a začíná se zde celá kaskáda dalších kroků ke zničení této struktury.

Růstové faktory IGF1,IGF2, TGF beta a další mají samozřejmě řadu vlastností, které jsou důležité pro růst novorozence a dít+ěte. Nicméně v dospělém věku hrají velmi důležitou roli pro regeneraci tkání, dostatek těchto faktorů je zárukou nejen rychlého hojení,ale především rychlé regenerace každého poškození jakéhokoliv místa v našem těle.tyto faktory v dostatečném množství jsou považovány za látky mládí.

Dalším velmi důležitým prvkem je tzv PRP- na prolin bohatý peptid, tento peptid má veledůležitou roli pro regulaci imunitního systému, tedy jeho dostatek může ovlivnit činnost imunitního systému ve smyslu jeho aktivace, ale také útlumu. Tedy v případě alergií nebo autoimunitních nemocí typu revmatoidní artritidy, lupus erytematodes, roztroušená skleroza atd může výrazně snížit přemrštěnou imunitní reakci organismu a výrazně snížit projevy těchto nemocí.

PRP je v současné době intenzivně zkoumán také ve vztahu k některým neurodegenerativním onemocněním jako je například Alzheimeropva nemoc.pravděpodobně potlačením tvorby určuitěého typu anuloidu může výrazně ovlivnit tyto nemoci .

Kromě těchto neuvěřitelných látek obsahuje také interferony, interleukiny a další signální molekuly.tyto látky nesou důležité informace k tomu, aby všechny složky imunitního systému fungovaly jako systém, jako bezchybná armáda, která si umí poradit s jakýmkoliv problémem.

Dalšími důležitými látkami v kolostru jsou různé důležité vitamíny v přírodní vazbě,  vitamin C,B skupina, D,kyselina listová, mnoho důležitých prvků, jako je selen, zinek,fosfor a další.I tyto prvky jsou velmi důležité pro fungování imunitního systému. Jako příklad uvedu prvky selen a zinek, železo…jsou to základní kameny vlastních antioxidačních systémů, tedy systémů, které nás ochraňují opřed volnými radikály. Volné radikály jsou dnes již velmi známým pojmem a je známo, patří mezi hlavní příčiny stárnutí a nemocí.

Kdy kolostrum použít:::??

1/ jako prevence od dětského věku až po 120let.Vždy je lepší předcházet nemocem, udržet organismu zdravý a silný, na to má kolostrum pravidelně každý den užívané obrovský vliv.

2/  běžné infekční nemoci-virozy, anginy atd, jako podůrný prostředek může jednak výrazně zkrátit dobu onemocnění  jako doplnění standardní léčby a zároveˇn výrazně zmírňuje průběh onemocnění.

3/ alergie, autoimunita: svým regulačním  působením , jak jsem uvedl dříve může výrazně zmírnit průběh těchto onemocnění a po několikaměsíčním užívání výrazně snižuje alergie.

4/ onemocnění srdce a cév:  colotrum í zde sehrává velmi důležitou roli a to především v protizánětlivém a protiinfekčním efektu, ateroskleroza je považována v současnosti za zánětlivé onemocnění, podezřívají se také chlamydie a některé viry na progresi  aterosklerotických změn tepen. Kromě toho, regenerační faktory jako jsou především IGF1 ,mohou zlepšit regeneraci poškozeným buněk srdce i endotelu-cévní výstelky,.

5/ nádorová onemocnění: stejně tak jak vznik nádorů-rakoviny ma multifaktoriální příčinu, tak vždy se nakonec jedná o selhání naší imunity, která umožní rakovině se zakořenit, zachytit a nekontrolovaně růst a ničit vše a nakonec člověka zabít.

Denně se v každém lidském těle vytváří stovky až tisíce nádorových buněk,které náš imunitní systém umí rozpoznat a okamžitě zničit. V případě, že imunitní systém není defektní, není přetížený, jednoduše řešeno je v dobré kondici, je velká šance,že rakovina nemusí vůbec vzniknout.  Stejně tak u lidí, kteří rakovinu mají a jsou léčeni současnou léčbou, je velmi důležité při této léčbě udržet co nejlépe fungující imunitní systém.

Je řada dalších indikací, kde kolostrum sehrává významnou roli, ale tyto a mnoho dalších rad budeme posyktovat  na našich internetových stránkách. Není důležité užívat léky nebo doplňky stravy, ale důležité je užívat jen to , čemu věřím a považuji za užitečné.Abych něčemu věřil,musím se co nejvíce dozvědět o podstatě,nejen  slepě přijímat. Z tohoto důvodu chceme naše čtenáře a potencionální klienty pravidelně a dlouhodobě informovat nejen o našich produktech, ale také o mnoha dalších záležitostech, které s tím souvisí, jako je například strava,pohyb,škodliviny, a mnoho dalších .

Není pro nás důležitý zákazník, který  1 x koupí  a pak není spokojen, pro nás je důležitý spokojený klient, který se cítí dobře, má pocit zdraví nebo se mu zdraví výrazně zlepší po našich produktech, tedy klient, který je spokojený dlouhodobě.

rg